BigCichlids


Join the forum, it's quick and easy

BigCichlids
BigCichlids
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

OSTOGLOSSUM BICIRRHOSUM

Goto down

OSTOGLOSSUM BICIRRHOSUM  Empty OSTOGLOSSUM BICIRRHOSUM

Odoslať  MEPHISTOCICHLIDS Ne august 19 2012, 15:08

DRSNOJAZYK DVOJFÚZY - OSTOGLOSSUM BICIRRHOSUM - SILVER AROWANA .

Prvé čo ma v súvislosti s týmito nádhernými rybami napadne je : Vaše královské veličenstvo.

Sú nesmierne inteligentné , priznám sa , že sa pohrávam s myšienkou označiť ich za najinteligentnešie ryby , ale bolo by to nefér voči ostatným druhom .

Arowany , ako ich nazvali naši americký kolegovia patria medzi najväčšie sladkovodné ryby , veď medzi ne patrí aj obrovská ARAPAIMA GIGAS , ktorá dorastá bežne 3m dĺžky a cez 300kg hmotnosti .
Domorodci tvrdia , že v minulosti dokonca dorastali až 5 m a cez 500kg.

Silver arowana je najbežnejšie chovaným zástupcom svojho rodu .Dorastá dĺžku 120cm a tak je vhodná len do tých najväčších nádrží. Je mimoriadne dravá , ale zároveň vie byť "velmi prítulná " ak sa to dá u rýb takto povedať. Bez väčších problémov rozoznáva svojho pána od ostatných ľudí . Kŕmenie je fascinujúce , ryby , ktoré sú držané s miernymi rybami žerú pomaly a kludne . Bez problémov si kúsky , ktoré spadnú na zem vyzbierajú a sú pri tom roztomilé ako sa vlnia . Na druhej strane ryby držané s inými dravcami sa v krátkej dobe menia na ohromných dravcov a kŕmenie je potom velmi emotívne , ryby sa správajú ako zmyslov zbavené a šlialene rýchlo atakujú všetko čo padne do vody.

Arowany sú nádhernými spoločníkmi cichlíd a vôbec si neprekážajú nakolko sa pohybujú viac menej v horných vrstvách vody . Som trochu smutný z videí na internete , kde tieto nádherné ryby zakoplexovaný , uhrovytí teenageri kŕmia maldými kuriatkami , kačkami a myšami , je to dehonestujúce .
Môžu namietať , že v prírode sa Arowany vtákmi živia , čo je pravda , ale osobne mi to príde nechutné.

Tak to je od mňa na začiatok o týchto kráľovnách akvárií všetko .

VIDEO :

TAKTO TO ZAČÍNALO



A DNES

MEPHISTOCICHLIDS
MEPHISTOCICHLIDS
Admin

Počet príspevkov : 667
Join date : 03.08.2012
Age : 49
Bydlisko : Sebedražie

https://bigcichlids.slovakforum.net

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.