BigCichlids


Join the forum, it's quick and easy

BigCichlids
BigCichlids
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

panelákových 1050 litrov

+2
HEAD66Y6
paloi
6 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

panelákových 1050 litrov Empty panelákových 1050 litrov

Odoslať  paloi Ut november 27 2012, 06:09

NÁZOV NÁDRŽE - panelákových 1050 litrov
BIOTOP - neriešim veľmi biotop, chcem veľká ryby, mám SA, JA a aj sumca z Ázie
ROZMERY NÁDRŽE (D/Š/V ) - Dĺžka 250 - šírka 60 - výška 70 cm, na dĺžku ma limitovali steny (266 cm) a na šírku miesto za dverami (63 cm), inak by bol rozmer ešte o čosi väčší
CELKOVÝ OBJEM NÁDRŽE - 1050
HRÚBKA SKLA - 12 mm
FILTRÁCIA - Fluval FX5 + vnútorný filter Atman (dočasne, kým nevymyslím niečo iné)
OSVETLENIE - 1 svietidlo Hailea YZ-1200 zo starého akvarka, bude ešte jedno identické, cca o mesiac
OHRIEVANIE - nikdy som neohrieval, ani teraz neplánujem
STOJAN - tak to je na dlhšie vysvetľovanie, zatiaľ aspoň stručne: nerezové kotvy Hilti (2 x 6 ks) držia na protiľahlých nosných stenách konzoly profilu L-80 (2 ks), na konzolách sú položené 4 nosníky profilu I-120, dĺžky 265 cm, na nich je položená kuchynská doska 2660 x 650 x 38 mm
KRYT NÁDRŽE - podobne ako ohrievanie; neplánujem, mám len krycie sklá
DEKORÁCIE V NÁDRŽI - pozadie je fototapeta kvôli cene, korene z priehrady a Driftwoody z obchodov, kamene sú z riečky Varínka v Malej Fatre, štrk je KEMA N560, objednaný cez stavebniny, dovezený zo Slovinska, 80kg za cca 13,- €
RASTLINY - už to ani nebudem skúšať, v 600-ke sa im nedarilo, hlavne herosky si na nich pošmákli
DRUHY RÝB - aktuálne Petenia splendida (red a wild), Astronotus ocellatus 2ks, Herichthys carpintis 4ks, Parachromis loisellei 3ks, Ex-cichlasoma bocourti 1ks, Ex-cichlasoma pearsei 1ks, Heros severus (rotkeil a gold), sumce Phractocephalus hemiliopterus a Horabagrus brachysoma (Ázia), prísavníky Pterygoplichthys gibbiceps, Panaque bathyphilus a Panaque nigrolineatus
KŔMENIE - intenzita - keď si spomeniem, ale kŕmim každý deň, druhy krmiva Tropical Cichlid & Arowana a SAK Energy, aktuálne mám objednaný SAK MIX, ostatné značky prakticky nepoužívam, a potom ešte čo príroda dá (napr. nočné motýle, v Trnave boli posledné leto celé mračná)
ČISTENIE NÁDRŽE - predtým som vymieňal 1/3 objemu každú sobotu, teraz by som to rád obmedzil na 2-týždňový interval; uvidíme
POZNÁMKA : Ak si spomeniete na moju vizitku zo starého fóra, písal som tam, že 8 rokov som presviedčal manželku na 600 litrovku. A že už som začal pracovať na niečom väčšom, tak som dúfal, že o 8 rokov.... ale podarilo sa skôr. Nie som pod papučou, ale bez mojej manželky by to akva jednoducho nebolo. Dala súhlas (samozrejme podmienečný, teraz som "v podmienke"), pomohla pri rozhodovaní (akú tapetu, aký koreň) a dokonca nafotila sama nejaké fotky.
FOTOGALÉRIA NÁDRŽE - akosi mi to nejde podľa návodu, snáď všetko postupne bude, len prosím o trpezlivosť
VIDEOGALÉRIA : mne sa videá nejako nedaria, ani ma to veľmi nebaví, ani sa nechcem registrovať na youtube, tak sa na mňa, prosím, nehnevajte
paloi
paloi

Počet príspevkov : 216
Join date : 07.09.2012
Age : 52
Bydlisko : Trnava

Návrat hore Goto down

panelákových 1050 litrov Empty Re: panelákových 1050 litrov

Odoslať  Anonymný Ut november 27 2012, 07:02

bomba popis nádrže Wink Tak si sa dočkal...Nech sa Ti darí!
PS:nie si sám,čo maturoval nad vložením fotografií,ale po dlhšom skúšaní to už budeš mať v malíčku.... Wink

Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

panelákových 1050 litrov Empty Re: panelákových 1050 litrov

Odoslať  paloi Ut november 27 2012, 14:04

[You must be registered and logged in to see this link.]

paloi
paloi

Počet príspevkov : 216
Join date : 07.09.2012
Age : 52
Bydlisko : Trnava

Návrat hore Goto down

panelákových 1050 litrov Empty Re: panelákových 1050 litrov

Odoslať  paloi Ut november 27 2012, 14:13

celé akva drží praticky na 12-ich takýchto kotvách

[You must be registered and logged in to see this link.]



s konzolou vyzerá takto

[You must be registered and logged in to see this link.]

paloi
paloi

Počet príspevkov : 216
Join date : 07.09.2012
Age : 52
Bydlisko : Trnava

Návrat hore Goto down

panelákových 1050 litrov Empty Re: panelákových 1050 litrov

Odoslať  Anonymný Ut november 27 2012, 14:14

bingo,prišiel si na to nakoniec Wink .Tak toto už je nádrž....Neviem si to predstaviť ako v paneláku,lebo ja už teraz mám tak trochu lufty z mojej 500-ky,či to podlaha udrží a či sa mi vyhnú všetky tie "náhody",ktoré sa zvyknú občas stať s veľkými nádržami,takže táto litráž mi príde v byte neskutočná.Držím palec Wink

Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

panelákových 1050 litrov Empty Re: panelákových 1050 litrov

Odoslať  paloi Ut november 27 2012, 14:23

už s doskou, na konzolách sú položené I-čka 120-ky, 4 kusy, na nich je 65cm široká kuchynská doska

[You must be registered and logged in to see this link.]



už je tam, kde má byť, aj s nalepeným pozadím

[You must be registered and logged in to see this link.]

paloi
paloi

Počet príspevkov : 216
Join date : 07.09.2012
Age : 52
Bydlisko : Trnava

Návrat hore Goto down

panelákových 1050 litrov Empty Re: panelákových 1050 litrov

Odoslať  Anonymný Ut november 27 2012, 14:28

som technický laik,ale toto mi príde vymakané,je to paráda.

Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

panelákových 1050 litrov Empty Re: panelákových 1050 litrov

Odoslať  paloi Ut november 27 2012, 14:41

Kým som prišiel na to, ako vložiť foto, tak prešli hádam 2 hodiny... Hrôza... A teraz som mal rozpísaný príspevok a 5 fotkami a ona sa mi to zrušilo. Megahrôza..... Idem skúsiť ešte raz....
paloi
paloi

Počet príspevkov : 216
Join date : 07.09.2012
Age : 52
Bydlisko : Trnava

Návrat hore Goto down

panelákových 1050 litrov Empty Re: panelákových 1050 litrov

Odoslať  paloi Ut november 27 2012, 14:53

Teraz postup, ako to všetko prebehlo. Bývame na prízemí, len 8 schodov do bytu. Paráda. Vyrobil som si asi 10 kg ťažký "budúci pôdorys akvária" z nejakej dosky. Problém vznikol na jednom mieste, pri vstupe do panelákového vchodu. Bolo to na milimetre.... a to mala mať skutočná sklená opacha cca 200 kg. Zostal som nešťastný, že predsa len to bude treba lepiť na mieste. Len ma čakal príplatok 150 až 200 €.

Potom ale prišla manželka s myšlienkou, či sa to nedá cez okno. Obaja sme sa vrhli k oknu, či tam nerastie nejaký strom alebo krík. Bývame 6 rokov, ale v tom momente sme nevedeli, či tam predsa len niečo nerastie. Ale nič. Čistý trávnik (pod tým konkrétnym oknom, jasné). A začali sme organizovať. Bolo to treba zdvihnúť do výšky 2,3 metra. Takže vysokozdvižný vozík. A 6 chlapov na vykládku.

Tak sledujte.... toto sme mali pripravené v izbe - stoly, na nich deky, aby sme ich nezničili, potom palety a na tom ešte koberec. Bolo treba dorovnať spodnú hranu okna, aby sme rám okna nezničili.
[You must be registered and logged in to see this link.]



Najprv z dodávateľovho auta na palety, potom na ďalšiu paletu (už na vozíku...)
[You must be registered and logged in to see this link.]



Z 2 rebríkov sme podopierali, aby to držalo balanc, fotené z kúpeľňového okna
[You must be registered and logged in to see this link.]



Už sú prvé centimetre vnútri.... všetko fotila moja manželka, ktorá sa na nás výborne zabávala Laughing
[You must be registered and logged in to see this link.]



a ešte jedna "pracovná fotka", v tomto stave to 2 týždne odpočívalo bez vody
[You must be registered and logged in to see this link.]


paloi
paloi

Počet príspevkov : 216
Join date : 07.09.2012
Age : 52
Bydlisko : Trnava

Návrat hore Goto down

panelákových 1050 litrov Empty Re: panelákových 1050 litrov

Odoslať  paloi Ut november 27 2012, 15:00

napúšťali sme postupne, vždy nálepka na sklo, aby sme vedeli porovnať, koľko sme napustili od minulého napúšťania
[You must be registered and logged in to see this link.]



od poslednej nálepky na skle som už vodu dopustil naraz, zo zabehnutého akva a v ten deň som aj prelovil ryby, pracovné foto (ani nemalo byť zverejnené)
[You must be registered and logged in to see this link.]

paloi
paloi

Počet príspevkov : 216
Join date : 07.09.2012
Age : 52
Bydlisko : Trnava

Návrat hore Goto down

panelákových 1050 litrov Empty Re: panelákových 1050 litrov

Odoslať  Anonymný Ut november 27 2012, 16:52

paloi napísal:Kým som prišiel na to, ako vložiť foto, tak prešli hádam 2 hodiny... Hrôza... A teraz som mal rozpísaný príspevok a 5 fotkami a ona sa mi to zrušilo. Megahrôza..... Idem skúsiť ešte raz....


toto veľmi dobre poznám Very Happy ,vitaj v klube šikovných.... Very Happy a tiež ma z toho chytala riadna vývrtka.Mne sa neraz príspevok zázračne zrušil,lebo ja mám talent na uskutočnenie úkonov,ktoré sa vraj ani technicky nedajú na pc uskutočniť.... Very Happy .Hlavne,že sa Ti to podarilo a my sme v obraze ako sa rodila malá veľká nádhera Wink

Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

panelákových 1050 litrov Empty Re: panelákových 1050 litrov

Odoslať  HEAD66Y6 Št november 29 2012, 18:45

Ahoy Paloi Very Happy
máš pěknej bazén i osádku - gratuluju . Tak tenhle styl stěhování znám taky Smile
Akvarium 780l ( 200x60x65cm ) , sklo 15mm , lepené ve sklorexu Brno .
Bydlím v přízemí činžáku/bytovky , na schodech do vchodu bytu by jsme ho nestočili takže oknem nad zemí asi 3m . Ale zjistil jsem aspoň že za pomoci pár kámošů a "lehké" techniky tam příště dostanu i tu třímetrovku (plánovanou) Twisted Evil
[You must be registered and logged in to see this link.]


HEAD66Y6

Počet príspevkov : 298
Join date : 07.09.2012
Age : 48
Bydlisko : Svatý Jiří - Choceň

Návrat hore Goto down

panelákových 1050 litrov Empty Re: panelákových 1050 litrov

Odoslať  paloi Pi november 30 2012, 05:23

To si mal ešte lepšiu techniku, lebo Ti to mohli šupnúť dovnútra. My sme museli posúvať manuálne, lebo nemal také dlhá lyžiny, tak sa postavil pozdĺž paneláku. Ale pomohlo aj to.
paloi
paloi

Počet príspevkov : 216
Join date : 07.09.2012
Age : 52
Bydlisko : Trnava

Návrat hore Goto down

panelákových 1050 litrov Empty Re: panelákových 1050 litrov

Odoslať  RAP74 Pi november 30 2012, 09:26

Jen by mě zajímalo, jestli by to s příplatkem za lepení na místě nevyšlo levněji? Smile
Pravdou je, že takhle je to rychlejší a bez zápachu.

RAP74

Počet príspevkov : 128
Join date : 12.09.2012
Age : 50
Bydlisko : Praha

Návrat hore Goto down

panelákových 1050 litrov Empty Re: panelákových 1050 litrov

Odoslať  HEAD66Y6 Pi november 30 2012, 10:01

RAP74 napísal:Jen by mě zajímalo, jestli by to s příplatkem za lepení na místě nevyšlo levněji? Smile
Pravdou je, že takhle je to rychlejší a bez zápachu.
Very Happy He He to máš Rape pravdu . Ale - za manipulační techniku jsem zaplatil 500kč/motohodina - která nám na tu akci stačila . Technika je z firmy u nás ve vsi asi 100m vzdálené od bytu . Řidičem techniky je můj fotřík,který pracoval zdarma bo ví že ve mně bude mít ke stáru oporu Twisted Evil a ta parta tahačů jsou kámoši kteří se alespoň protáhli a nehnili v knajpě . Ocenili sami sebe na litr Finský vodky a pár piv . Takže akce trvala asi 2 hodiny a vyšla zhruba na 1000,- .
Co by člověk pro takhle krásnýho koníčka neudělal pohoda

HEAD66Y6

Počet príspevkov : 298
Join date : 07.09.2012
Age : 48
Bydlisko : Svatý Jiří - Choceň

Návrat hore Goto down

panelákových 1050 litrov Empty Re: panelákových 1050 litrov

Odoslať  paloi Pi november 30 2012, 11:32

Jasné, že si to musí každý spočítať. Samotná cena je jedna vec, potom výhody a nevýhody. Ak by mi to lepili doma, bral by som si dva dni dovolenky. Takto som jeden ušetril. A cenovo bola vykládka tiež lacnejšia ako príplatok za lepenie doma.

Ale ešte je tu jedna "nezaplatiteľná" vec. A to je pocit zo samotnej akcie. 8 ľudí sa snaží niečo urobiť, každý priespeje svojim malým dielom. Tá atmosféra je rozhodne úplne iná ako octový zápach zo silikónu Smile
paloi
paloi

Počet príspevkov : 216
Join date : 07.09.2012
Age : 52
Bydlisko : Trnava

Návrat hore Goto down

panelákových 1050 litrov Empty Re: panelákových 1050 litrov

Odoslať  HEAD66Y6 Pi november 30 2012, 12:12

paloi napísal:Jasné, že si to musí každý spočítať. Samotná cena je jedna vec, potom výhody a nevýhody. Ak by mi to lepili doma, bral by som si dva dni dovolenky. Takto som jeden ušetril. A cenovo bola vykládka tiež lacnejšia ako príplatok za lepenie doma.

Ale ešte je tu jedna "nezaplatiteľná" vec. A to je pocit zo samotnej akcie. 8 ľudí sa snaží niečo urobiť, každý priespeje svojim malým dielom. Tá atmosféra je rozhodne úplne iná ako octový zápach zo silikónu Smile
potlesk Přééésně ! Very Happy

HEAD66Y6

Počet príspevkov : 298
Join date : 07.09.2012
Age : 48
Bydlisko : Svatý Jiří - Choceň

Návrat hore Goto down

panelákových 1050 litrov Empty Re: panelákových 1050 litrov

Odoslať  kotyzavamberk So december 01 2012, 12:38

Nádhera ,to já by jsem to musel nechat lepit na místě ,přeci jenom jeřáb do pátého patra by mě vyšel nastrašný peníze.ten pocit,kdy to stojí na místě a už se napouští je k nezaplacení .A když se přidaj kolemjdoucí co kroutí hlavou nad našim koníčkem ,radost se na to dívat.

kotyzavamberk

Počet príspevkov : 228
Join date : 08.09.2012
Age : 46
Bydlisko : Vamberk

Návrat hore Goto down

panelákových 1050 litrov Empty Re: panelákových 1050 litrov

Odoslať  athanatos Ne december 02 2012, 14:02

kotyzavamberk napísal:Nádhera ,to já by jsem to musel nechat lepit na místě ,přeci jenom jeřáb do pátého patra by mě vyšel nastrašný peníze.ten pocit,kdy to stojí na místě a už se napouští je k nezaplacení .A když se přidaj kolemjdoucí co kroutí hlavou nad našim koníčkem ,radost se na to dívat.


Pánové dobrá akce, když si vezmu nedávnou stěhovačku 600l a ve 4tvrtých futrech se to lousklo, tak vím že pokud nechcete týden mít v ložnici jako v octárně, je lepší stěhování hotovky.Jsem jen zvědav až to budu jednou stěhovat ven, ale okno to jistí mám to do něj cca 90cm a na dvůr taky.Horší bude jednou ta 3m co je v plánu. Very Happy

athanatos

Počet príspevkov : 27
Join date : 06.09.2012
Age : 50
Bydlisko : Želízy

Návrat hore Goto down

panelákových 1050 litrov Empty Re: panelákových 1050 litrov

Odoslať  paloi Po december 31 2012, 12:23

Doplnené druhé svetlo Hailea. Nuž, Ježiško nie je akvarista. Priniesol červenú trubicu :-)

[You must be registered and logged in to see this link.]

paloi
paloi

Počet príspevkov : 216
Join date : 07.09.2012
Age : 52
Bydlisko : Trnava

Návrat hore Goto down

panelákových 1050 litrov Empty Re: panelákových 1050 litrov

Odoslať  paloi Po december 31 2012, 12:26

A tu je to už s vymenenou trubicou...

[You must be registered and logged in to see this link.]

paloi
paloi

Počet príspevkov : 216
Join date : 07.09.2012
Age : 52
Bydlisko : Trnava

Návrat hore Goto down

panelákových 1050 litrov Empty Re: panelákových 1050 litrov

Odoslať  Anonymný Po december 31 2012, 12:27

musíš nabudúce Ježiškovi napísať zrozumiteľnejšie a najlepšie aj s fotkou,číslom a typom svetla Very Happy ,ale ako vidím,poradil si si veľmi rýchlo

Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

panelákových 1050 litrov Empty Re: panelákových 1050 litrov

Odoslať  MEPHISTOCICHLIDS Po december 31 2012, 12:42

Milan , slušná práca . Aké veľké máš tie splendidi red ? A wild tam nemáš?
MEPHISTOCICHLIDS
MEPHISTOCICHLIDS
Admin

Počet príspevkov : 667
Join date : 03.08.2012
Age : 49
Bydlisko : Sebedražie

https://bigcichlids.slovakforum.net

Návrat hore Goto down

panelákových 1050 litrov Empty Re: panelákových 1050 litrov

Odoslať  paloi Po december 31 2012, 13:01

Monika, ja som už mal svietidlo Hailea od Ježiška spred 2 rokov, takže som vedel, že príde RED-trubica, tak to balia originál. A keďže som pred tými 2 rokmi frfľal na to svetlo, posťažoval som si aj u známeho (elektrikára), ktorý mi daroval hneď dve trubice. Ešte som sa bránil, že načo mi budú dve. Teraz sa to hodilo Laughing
paloi
paloi

Počet príspevkov : 216
Join date : 07.09.2012
Age : 52
Bydlisko : Trnava

Návrat hore Goto down

panelákových 1050 litrov Empty Re: panelákových 1050 litrov

Odoslať  paloi Po december 31 2012, 13:07

MEPHISTOCICHLIDS napísal:Milan , slušná práca . Aké veľké máš tie splendidi red ? A wild tam nemáš?

Ďakujem!

Petenie wild sa schovávajú, ale keď si všimneš vľavo heros severus gold, tak petenia wild je tesne pri nej.

A petenie red mám 2 generácie, obidve od Ľuda Fujka. Tie prvé som bral ako 3cm rybky, z tých sú teraz tak 17-18 cm ryby, viac asi nie. A potom mám 6 menších, tie sú tak možno 12cm veľké. Tie som bral nedávno, asi pred 2 mesiacmi, keď Ľudo "likvidoval" ryby. Nuž, ulakomil som sa, nemohol som inak, lebo tie ryby sa mi veľmi páčia.

Mám ešte nejaké foto (v rámci mojich možností a schopností), ale to by som prihodil do konkrétnych tém vo fotogalérii.
paloi
paloi

Počet príspevkov : 216
Join date : 07.09.2012
Age : 52
Bydlisko : Trnava

Návrat hore Goto down

panelákových 1050 litrov Empty Re: panelákových 1050 litrov

Odoslať  Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.