BigCichlids

FLOWERHORN

Goto down

FLOWERHORN   Empty FLOWERHORN

Odoslať  MEPHISTOCICHLIDS za Ne august 19 2012, 10:55

FLOWERHORN - MÝTUS NOVODOBEJ AKVARISTIKY
Flowerhorny sú okrasné akvariové ryby vyznačujúce sa živými farbami a výrazne tvarovanou hlavou , pre ktorú sú pomenované. Ich hrboľ, alebo Kok, je formálne nazývajný "nuchální hrb." Rovnako ako cichlidy papagájové alias paroty a ich krvné línie , sú umelo vyšlachtené hybridy, ktoré neexistujú v prírode. Prvé jedince boli vyšlachtené v Malajzii a na Taiwane, odkial sa teraz vyvážajú fanúšikom po celom svete. Niektorí kritici spochybnili vplyv flowerhornov na chovatelské programy a zamerania.
Pôvod
Chov Flowerhornov sa datuje od roku 1993 . Malajsijci obdivovali ryby s vycnievajucimi hlavami, známymi ako Karoo alebo ako "War shif " nachádzajúce sa v západnej časti krajiny . Mierne vystupujúce čelo a dlhý chvost týchto rýb boli cenené v taiwanskej spoločnosti, ako nositelia šťastia v geomantii. V roku 1994, boli Red Devil cichlid (rod Amphilophus) a hybrid parot cichlid dovezené z Taiwanu do Malajzie a potomkov týchto druhov začali označovať ako FLOWERHORN.
V roku 1995 bolo z krvi papagájčej cichlidy ďalšie kríženie s Červeným Bohom of Fortune, ktorý produkoval nové plemeno s názvom Päť-Farieb Boha šťastia. Vďaka svojej krásnej farbe, sa táto ryba rýchlo stala populárnou. Šľachtenie pokračovalo až do roku 1998, kedy Fiery Mouth (tiež známy ako Modro Gold Tiger) bol dovezený zo Strednej Ameriky a kríženie s Gang Jin Blood Parrot z Tchaj-wanu. Toto kríženie viedlo k prvej generácii Hua Luo Han flowerhorn krížencov, po ktorých potom nasledovali ďalšie flowerhorny .
Príchod na Západ
Keď boli prvé flowerhorny dovezené do Spojených štátov, boli tam len dve plemená týchto rýb pre distribúciu, flowerhorn a Golden base . Flowerhorny prišli v dvoch variantoch, tie s perlami (striebro-biele škvrny na koži), a tými bez . Golden base tiež mal dve odrody, ktoré sú vyblednuté, a tie, ktoré nie. Medzi flowerhornamy, boli tie perly, bez toho by ich rýchlo predbehol v popularite s týmito perlami, stáva sa perla ako mierka flowerhornov, alebo Zhen Zhu.
Od roku 1999, boli štyri kmene flowerhornov k dispozícii na americkom trhu: pravidelný flowerhorn, perla flowerhorn, zlatý flowerhorn a fader. Obchodníci a chovatelia ryby množili a tie boli vyberané pre vzhľad s malým ohľadom na terminológiu. V dôsledku toho sa pomenovávanie stalo mätúce a rodičovstvo sa dalo ťažko sledovať.
Okolo roku 2000-2001, sa objavila odroda Kamfa . To boli hybridy akéhokoľvek typu flowerhornov skrížené s druhmi rodu Vieja alebo s papagájou cichlidou. Toto prinieslo niekolko nových vlastností, napr krátke ústa, zaoblené chvosty, zapadnuté oči a na hlave čoraz väčšie tukové hrboli.


Chov
Flowerhorny sa chovajú pri teplote vody 24-28° C, a pH 7.4-8.0. Vyžadujú veľkú nádrž ,minimálne 500 litrov , rastú veľmi rýchlo . Bývajú agresívne a teritoriálne . Dva alebo viac párov flowerhornov môžeme spolu chovať len v tých najväčších nádržiach nad 1200l .


Plemená
Všeobecná flowerhorn klasifikácia, obsahuje niekoľko podskupín kmeňov z rôznych krajín a chovateľov. Materské plemeno sa nazýva Luohan, čínske slovo pre budhistické koncepcie Arhat. Štyri hlavné plemená sú flowerhorn Zhen Zhu, Golden Monkey, Kamfa a Goldenbase fadery .
King Kong Parroty a Red Ingoty
Blood parrot bol najskôr definový druh cichlidy -hybrida, zatiaľ čo King Kong parrot predstavuje počiatočnú fázu prechodu na flowerhorny. Blood parrot je menšia, s väčšou hlavou, viac vyčnievajúce oči a V -- tvaru úst. King Kong parrotj je dlhšií, s červenasto oranžovou farbou, má kratšiu chrbtovú plutvu a análnu plutvu. Tvar King Konga je podobný Red Devil cichlide , a keď dosiahne veľkosti 18 cm, sa tvar úst zmení do trojuholníka s viac vyčnievajúcou čeľusťou. Iba 20% týchto rýb vyrastie na veľkosti pol kilogramu .Blood parrot a King Kong parroty sú niekedy farebné , fialové alebo modré z pigmentových injekcií. Táto prax je nezdravá pre ryby a farba bude postupom času blednúť . Parrot cichlidy kŕmené prírodnými farbivami a atraktantami , prirodzene rozvíjaajú červenú farbu. S ďalším chovom, bol vybraný guľatý tvar tela , s chrbtovou plutvou a análnou plutvou dlhšou ako chvostovou plutvou .Ústa môže otvoriť a zatvoriť prirodzene. Tieto ryby majú jasné oči, a 90% z nich rastie na 1 kg alebo vyššie, s charakteristickým tvarom a flowerhorn hlavou .
Red Mommon a Red Ingot plemená sú najtypickejšie pre tieto hybridné cichlidy. Obidva druhy sú oceňované pre feng shui. Red Mommon je pomenovaný podla jeho vysokého čela, ktoré vyzerá ako klobúk Boha Fortune. Red Ingot je pomenovaný na základe jeho Jüan-Bao tvaru, s odkazom na osobitné-formovanie zlatého alebo strieborného peniazu predtým používaného v Číne .
Red Mommon a Red Ingot majú rýchlejší rast v prvom roku, o veľkosti asi 20 cm. Dorastajú až 25-28 cm o dva roky neskôr. Ich maximálna veľkosť je zatiaľ neznáma, osobne verím, že ryby môžu rásť až nad 30 cm alebo vyššie . Oba tieto druhy by sa mali chovať pri teplote vody 28 ° C, pH ~ 6.8 (s mierne kyslou vodu ), bez toho aby došlo k náhlej zmeny v kvalite vody. Je tiež potrebné robiť pravidelne skúšky amoniaku a dusitanov. Oba tieto druhy môžu byť chované s rôznymi druhmi cichlid .
Golden MonkeySkutočný Golden Monkey alebo Kamalau bol vyšľachtený pánom Lam SeAH a Lam Soon v Bercham, Ipoh, v Malajzii. Po tretej generácii, sa ryby začali predávať v roku 2001. Tento typ flowerhornov je originálny Luohan-druh a nie zmiešaný typ Zen Zhu alebo Kamfa .
KamfaToto plemeno pochádza z Luohan. Jeho hlavné charakteristiky sú biele alebo žlté oči (červené oči sú možné, ale nie často), vejárovitý chvost, farebná hlava bump, zapadnuté oči, pery menšie ako Zhen Zhu. Toto plemeno má tiež všeobecne väčšiu hlavu a telo ako Zhen Zhu. perleť možno nájsť na Kamfa, ale nie tak výrazne ako u Zhen Zhu.
Zhen Zhu

Toto plemeno vzniklo z Kamfa, odvodené z Luohan. Má okrúhly chvost, veľké ústa, červené vystupujúce oči, a prominentnú hlavu flowerhornov . Zhen Zhu znamená "perla flowerhorn." Pre toto plemeno je najsilnejšia vlastnosť pearling.


Golden Base

Fadery sa nazývajú podľa tohto mena, pretože počas juvenilného obdobia života strácajú farbu a úplne mizne čierna. Vzhľadom k tomu, proces vyblednutia pokračuje, čierna "vybledne" preč, takže ostávajú živšie a krásne farby, zvyčajne žlté alebo červené. Sú tiež označovaný ako Golden base alebo Golden Trimac .
Red Texas
Red Texasy sa vzťahujú k základom zlatej rodiny flowerhornov. Boli pôvodne vytvorené z chovov zelenej Texas cichlidy (cyanoguttatus ) s mamonu alebo King Kong papagája, potom cez potomstvo späť k rodičom aby bol dosiahnutý súlad červenej farby . Fanúšikovia považujú za najdôležitejší rys Red Texasov to , že majú byť krásnej červenej farby.
Rozsah farieb je hodnotený ako:
Unfaded: najnižší stupeň červených Texasov.


Yellow: druhý najnižší stupeň.


Orange: väčšina červených Texasov patrý do


tejto kategórie.


Coral: narůžovelý, ale nie úplne červený.


Red: najžiadanejší tovar.Druhou charakteristikou, ktorá určuje kvalitu okrem červenej u Texasov je pearling. Red Texas sa môže veľmi líšiť, pokiaľ ide o typ pearlingu.
King Kamfa
Pre rodinu Kamfa, sú typické biele alebo žlté oči, červené oči, aj keď sú možné, ale zriedkavé. Medzi charakteristické črty tohto plemena patrí intenzívna čierna dvojitá škvrna v riadku pozdĺž postrannej čiary a veľmi hustý biely pearling. Pôvodom sú z Thajska, toto plemeno zaznamenalo nedávne znovuzrodenie vo Vietname. Telo je typické Kamfa, s vejárovitým chvostom a dlhším telom ako niektoré iné Kamfa .


Kamfamalau


To je kríženec Golden Monkey samec a samica Kamfa s podobami Mala. Telo a tvár sa podobajú na typický Golden Monkey (pozri vyššie). Chvost a zapadnuté oči odrážajú Kamfa gény. Hlavným rysom je Kamfamalau pearling. Plutvy zvyčajne majú na pohľad vzhlad "zamrznutej" perly , ktorý sa zriedkavo vyskytuje v akomkoľvek inom plemene flowerhornov. Pearling zvyčajne prekračuje všetky druhy aj cez hlavu , čo je ďalšia rarita v flowerhorních plemenách. Toto plemeno by malo zobrazovať najlepšie vlastnosti oboch Kamfa a Mala.
Kmene
Kmeň je konkrétnejšou podskupinou v rámci určiteho plemena. Kmene sa môžu určovať ako okruh úzko vymedzenej skupiny aj keď všetky pochádzajú z jedného druhu - rodičov . Kmene sa môžu líšiť podľa krajiny pôvodu a chovateľa.
Stvorené boli v Malajzii, a je pre nich charakteristické veľké podsadité telo, rovnako ako kovový pearling .
IndoMalau

Tie boli vytvorené Indonézskym Luohan Clubom (ILC), za použitia Golden Monkey (alebo Mala) samice a samec Zhen Zhu. Druhá generácia sa splodila z výberu Elvis a Golden Monkey samice. Kmeň sa vyznačuje rozsiahlym pearlingom po celom tele, tváre a hlave. Čo odlišuje perly IndoMalau od Zhen Zhu alebo King Kamfa je, že sú veľmi jemné. Ako ryba starne , sú perly viac zložito tkané a tenšie. Flowerlinie sa dramaticky líšia, niektoré len pár škvrnnamy. Väčšina ILC IndoMalaus bude obsahovať niektoré jedinečné škvrny na zadnej línii alebo ich má v hornej rade. Predná polovica rýby, od prsných plutiev dopredu, je červená. Zadná polovica je zlatá s gradáciou zintenzívnenia farby smerom k chvostu. Telo je veľmi široké a vysoké, návrat k pôvodnému Luohanovi. Tam je veľmi výrazná brada ala "moriak". Hlava je zvyčajne dopredu-vystúpená. Chvost je vejárovito-tvarovaný, blíži sa ku Kamfa. Chrbtovej a análnej plutve chýbajú prívesy, spoločný rys nájdený tiež v Zhen Zhu.
Tan King

Tento kmeň bol vytvorený Pánom Tan z Vietnamu, ktorý páril Zhen Zhu s Kamfa. Má pearling a fĺowerškvrny ako King Kamfa, ale telo a plutvy sú úzko súvisiace s Zhen Zhu. Väčšina z nich má vystupujúce oči a viac zaguľatený chvost ako Zhen Zhu .
FAW


Tvrdenia o ich neplodnosti sa nezakladajú na pravde . Záleží to od konkrétnych rýb , ja som rozmnožil Golden base formu , samec aj samica boli flowerhorni tohto kmeňa.
MEPHISTOCICHLIDS
MEPHISTOCICHLIDS
Admin

Počet príspevkov : 667
Join date : 03.08.2012
Age : 45
Bydlisko : Sebedražie

http://bigcichlids.slovakforum.net

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.