BigCichlids


Join the forum, it's quick and easy

BigCichlids
BigCichlids
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Moje "malé" akvárko

5 posters

Strana 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4

Goto down

Moje "malé" akvárko - Stránka 4 Empty Re: Moje "malé" akvárko

Odoslať  Anonymný So február 08 2014, 16:30

v posledné dni si opakovane skočili do šupín Managujec s Fenestrátom a za kratší koniec ťahá Managujec.

[You must be registered and logged in to see this link.]







Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

Moje "malé" akvárko - Stránka 4 Empty Re: Moje "malé" akvárko

Odoslať  Anonymný St február 12 2014, 16:29

tak  nakoniec nie je pravda to,že si skočili do šupín Fenestrát s Managujcom ako som si omylom myslela.
Včera som zistila,že sa vlastne medzi sebou klbčia Managujce.Samica uháňala samca celou nádržou,opakovane ho tlačila  do štrku do polohy ležmo na boku tela ,až ho zakaždým vyhnala  na hlavicu filtra,kde samec zostal niekoľkokrát zaľahnutý na boku tela.
Asi 20min som ho dávala dole z toho miesta,ale akonáhle sa rozplával nádržou,už ho tam zase vyhnala samica.

[You must be registered and logged in to see this link.]



Takto sa vždy samec uložil na hlavicu.

[You must be registered and logged in to see this link.]




Tak som včera dala na Vraťovu radu oddeliť ryby a zase som vložila deliacu sieťku do nádrže,aby samica nebola v kontakte so samcom.
Managujec sa v momente začal chovať úplne inak,kľudne pláve i teraz vo svojej polovici nádrže s ostatkom rýb.

[You must be registered and logged in to see this link.]



Samica čistí o dušu vo svojej polovičke.
Tak ryby teraz ponechám pár dní takto a uvidím,čo bude zase po odstránení deliacej sieťky.Dovtedy sa aj samcovi zahojí dobité miesto.

[You must be registered and logged in to see this link.]




Ja viem,že Vy všetci takéto chovanie cichlid veľmi dobre poznáte,ale ja sa na to neviem kľudne vždy pozerať a asi mi ešte dlho potrvá,kým to pochopím a budem to brať ako normálne chovanie rýb.

Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

Moje "malé" akvárko - Stránka 4 Empty Re: Moje "malé" akvárko

Odoslať  Anonymný Pi február 14 2014, 21:40

Tak Managujec sa dáva pomaličky dokopy,už sa mu to odraté a dobité miesto  zaceľuje a zmenšuje sa to.Mám z toho radosť,lebo ja si tak nerada vidím ryby utláčané, dobité,resp.si na to ťažšie zvykám,že sa to predsa medzi nimi stať môže.

Večer som zistila,že samica sa mi zase vytrela v tej svojej polovičke nádrže kde je tri dni a vytreli sa mi aj  Fenestráty,ale tie to už majú aj plesnivé ako vždy.

Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

Moje "malé" akvárko - Stránka 4 Empty Re: Moje "malé" akvárko

Odoslať  Anonymný So apríl 19 2014, 11:42

dnes som využila čas a tak hneď ráno som odkalila a zistila som,že asi musím krmiť ešte menej ako krmím na jednu dávku,lebo granule ryby síce z hladiny vyžerú hneď, ale dnes som našla aj celkom slušné kôpky granúl pod kameňmi.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Neviem kto,ale od istej doby mi niekto  z rýb vynáša drobný piesok s kamienkami hore na penu filtra ,kde ho ukladá a zalieza mi to do nej.Vždy je tam po pár dňoch kopa kamienkov.

[You must be registered and logged in to see this image.]


Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

Moje "malé" akvárko - Stránka 4 Empty Re: Moje "malé" akvárko

Odoslať  paloi So apríl 19 2014, 16:17

Toto sa mi páči - "Neviem kto,ale od istej doby mi niekto  z rýb..." Ja by som napísal "neviem ktorá, ale niektorá z rýb ..."   Very Happy  Monika, Tvoje ryby si povýšila na úplne iný level, Ty ich pomenovávaš úctivo ako ľudí  Very Happy 

A s tými granulami pod kameňmi - neskúšala si nejakého sumca? Napr. taký Platydoras costatus... mne všetko vyžerie práve táto ryba, aspoň myslím. Lebo keď kŕmim viac, na druhý deň ráno má brucho ako ping-pongovú loptičku. A papuľu má takú, že sa dokáže dostať aj do menšej štrbiny, kam gibbiceps nedočiahne.
paloi
paloi

Počet príspevkov : 216
Join date : 07.09.2012
Age : 52
Bydlisko : Trnava

Návrat hore Goto down

Moje "malé" akvárko - Stránka 4 Empty Re: Moje "malé" akvárko

Odoslať  Anonymný So apríl 19 2014, 17:20

paloi napísal:Toto sa mi páči - "Neviem kto,ale od istej doby mi niekto  z rýb..." Ja by som napísal "neviem ktorá, ale niektorá z rýb ..."   Very Happy  Monika, Tvoje ryby si povýšila na úplne iný level, Ty ich pomenovávaš úctivo ako ľudí  Very Happy 

A s tými granulami pod kameňmi - neskúšala si nejakého sumca? Napr. taký Platydoras costatus... mne všetko vyžerie práve táto ryba, aspoň myslím. Lebo keď kŕmim viac, na druhý deň ráno má brucho ako ping-pongovú loptičku. A papuľu má takú, že sa dokáže dostať aj do menšej štrbiny, kam gibbiceps nedočiahne.



ano,napísala som tú vetu tak,akoby som písala o človeku,ale vtedy ma to nejak nenapadlo,žeby sa lepšie hodilo to,čo si napísal Ty. Very Happy 
Ja mám talent na takéto a podobné " perly " .Musím sa polepšiť  Wink 
Neskúšala som nič zatiaľ,lebo doteraz som nemala krmivo pod kameňmi ,ale asi som teraz posledné dni predsa len dávala toho krmiva viac a tak sa mi to tam nazbieralo.Myslím,že už je v akvárku dosť tesno,neviem si tam predstaviť ešte jeden  " vysavač ",ale možno sa mýlim.

Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

Moje "malé" akvárko - Stránka 4 Empty Re: Moje "malé" akvárko

Odoslať  Anonymný Ne jún 22 2014, 18:15

dnes som si našla v akvárku vykúsaného dospelého prísavníka.Takto som si našla jedného už asi pred mesiacom,ale toho som našla zakliesneného medzi penou filtra a sklom.Tak som si myslela,že asi sa tam zakliesnil a ryby ho len dorazili.
Dnešného prísavníka neviem,či dorazili,že mu niečo bolo,alebo len uhynul na starobu ,ale bol komplet vykúsaný,ostala len koža.
Už ma napadlo,či už rybám nie je málo to jedno večerné kŕmenie a preto sa pustili do prísavníkov.
Ostali mi už len dva kusy.

Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

Moje "malé" akvárko - Stránka 4 Empty Re: Moje "malé" akvárko

Odoslať  Anonymný Ut september 16 2014, 22:00

nemyslela som si,že to tu budem niekedy vôbec písať,ale dnes s najväčšou pravdepodobnosťou   načal  Managujec  Fenyho a ten nevyzerá od večera vôbec dobre.
Včera sa nedialo v akvarku nič zvláštne,aspoň nie vtedy keď som ešte v obyvačke bola.Ale neskoro večer som už ryby nekontrolovala,lebo im zhasínal muž.
Až dnes mi vravel,že sa mu zdalo,akoby sa snažil Fenestrat líhať si  na bok,ale vždy sa rozplával a bol zase v pohode.No dnes evidentne nie je.
Omlúvam sa za kvalitu fotiek,spravila som ich hneď ako ma syn zavolal,že sa niečo s ním deje.Preto sú také aké sú.

[You must be registered and logged in to see this image.]

asi po polhodinke zistenia,že sa niečo s ním deje,už ležal na dne





[You must be registered and logged in to see this image.]

Viem,že ma Vraťo na túto možnú situáciu v prítomnosti Managujcov upozorňoval,ale verila som,že nebude mať tentokrát pravdu.Tak som vymenila pol nádrže vody ,zvýšila okysličovanie a uvidím,čo bude do rána.Ale zatiaľ Fenestrat viac leží,ako pláva.
Som z toho smutná,lebo po Flowákovi je Feny môj miláčik.


Naposledy upravil salonka dňa St september 17 2014, 11:44, celkom upravené 4 krát.

Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

Moje "malé" akvárko - Stránka 4 Empty Re: Moje "malé" akvárko

Odoslať  Anonymný Ut september 16 2014, 23:03

už to má Feny za sebou.Než som sa rozhodla,že mu sama pomôžem,lebo už boli všetky prísavníky a slimáky na ňom,tak zachvíľu dodýchal aj sám.Čo som sa ale čudovala bolo to,že samica sa stále držala pri ňom.
Keď mi takto podobne odišiel Flowák,samica sa pri ňom vôbec nezdržiavala.

[You must be registered and logged in to see this image.]


Mal 29cm a bol mojim miláčikom.


[You must be registered and logged in to see this image.]

A Vraťo,Tebe  ďakujem za možnosť vlastniť  nejakú dobu tento skvost,ktorým pre mňa Fenestrat bol.
Len mi je ľúto,že sme nestihli dotiahnúť veci tak,ako sme mali v pláne s celým párom.Dúfam,že samicu Ti  ešte chvíľu ustriehnem a nenačne Managujec aj ju.


Naposledy upravil salonka dňa St september 17 2014, 11:46, celkom upravené 1 krát.

Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

Moje "malé" akvárko - Stránka 4 Empty Re: Moje "malé" akvárko

Odoslať  HEAD66Y6 St september 17 2014, 06:00

Tak to je škoda ! 29cm , to už je pěkná ryba a u fenestrata to zamrzí obzvlášť . Je to tak jak jsme se tu už mnohokrát bavili - u těchto ryb nikdy nikdo neví co se jim honí hlavou . A parachromisi jsou hodně silný ryby a nesmlouvavý predátoři ! Já osobně bych se zbavil managujců a pořídil k heterkám něco klidnějšího nebo přijdeš ještě i o ně a to by byla veliká škoda . Na výběr je toho dost . Parachromisi si vyžadují víc místa a silnější soupeře .
Tak upřímnou soustrast ..... a rozvaž co dál .

HEAD66Y6

Počet príspevkov : 298
Join date : 07.09.2012
Age : 48
Bydlisko : Svatý Jiří - Choceň

Návrat hore Goto down

Moje "malé" akvárko - Stránka 4 Empty Re: Moje "malé" akvárko

Odoslať  Anonymný St september 17 2014, 06:26

ďakujem.Ano,budem musieť niečo vhodné vymyslieť.Mali sme v pláne s Vraťom trochu vhodnejšie  pomeniť ryby,len sme to nejako nestihli,čo ma veľmi mrzí.Lebo u Vraťa by vo väčšiej nádrži  v pohode ako pár žili ďalej.Dám si poradiť a asi by naozaj mali aj Managujce ísť preč,aj keď aj tých mi bude ľúto,lebo aj tie sa mi páčia.
Ale už mi samec narobil dosť zlého medzi rybami,dokonca i so svojou samicou.Museli byť aj oddelene.
Tak si myslím,že v akvárku predsa len k úprave osadenstva rýb príde.
A Heterky?Ano,napadli ma hneď včera,že teraz asi  najslabším článkom v nádrži s Managujcom  sú už len oni.Nerada by som prišla i moje  " slniečka " ako ich ja volám.
Veď keď budem mať niečo nové,dám vedieť.

Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

Moje "malé" akvárko - Stránka 4 Empty Re: Moje "malé" akvárko

Odoslať  Anonymný Pi september 19 2014, 13:36

po včerajšom rozhodení inzerátov s ponukou darovania rýb sa mi dnes ozval chlapík s 850 litrami vody a Managujce si budúci piatok berie.Neverila som,že to tak rýchlo pôjde.Tak som zvedavá,ak by tento chlapík nakoniec povedal,že nie,chce ich ešte jedna baba.
Ale chlapík sa dušoval,že si ich iste zoberie.Tak uvidím.Aj sa teším,že budú mať veľkú nádrž,aj mi je to ľúto,že ich dávam preč.
Ale asi by bolo neskoršie v akvárku naozaj rušnejšie a nerada by som časom prišla i o Heterky.

Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

Moje "malé" akvárko - Stránka 4 Empty Re: Moje "malé" akvárko

Odoslať  Anonymný So september 27 2014, 19:52

tak dnešným dňom mám takúto vynovenú osádku akvária:


Vieja heterospila   -    2ks od 28.5.2012
Perovec škvrnitý [Synodontis eupterus]   -   1ks
Prísavník škvrnitý( Ancistrus cirrhosus)   -   2ks
Prísavník gibiceps [Glyptoperichthys gibbiceps]  - 1ks

Vieja argentea -       samica od 27.9.2014
Paratheraps melanurus -    2ks od 27.9.2014

Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

Moje "malé" akvárko - Stránka 4 Empty Re: Moje "malé" akvárko

Odoslať  Anonymný Ne október 19 2014, 21:09

[You must be registered and logged in to see this image.]


Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

Moje "malé" akvárko - Stránka 4 Empty Re: Moje "malé" akvárko

Odoslať  Anonymný So január 31 2015, 18:33

[You must be registered and logged in to see this image.]

Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

Moje "malé" akvárko - Stránka 4 Empty Re: Moje "malé" akvárko

Odoslať  Anonymný Pi marec 13 2015, 15:54

odvčera mám dojem a myslím si ,že sa nemýlim,že sa mi po prvý raz vytrú Melanury.Mám ich  6 mesiacov.Neviem,či k aktivite rýb ako pred výterom pomohla mnou nechtiac zvýšená teplota vody na 29 stupňov,alebo by sa tak udialo aj v teplote vody ako mávam bežne 26 stupňov,ale chovajú sa tak.Hlavne samica.
Po poslednej údržbe akvária som nastavila ohrievač na 26 stupňov na ryske,ale zrejme mi hreje viac ako ukazuje,lebo včera mala voda už spomínaných 29 stupňov.
Dnes samica čistí na 4 miestach súbežne a chová sa presne ako ryby pred výtermi.Tak som zvedavá ako toto dopadne,ale myslím si,že do pár dní sa ryby naozaj vytrú.A ak sa mýlim,tak mám zlý odhad.
V akváriu je teraz po dlhej dobe odkedy  som dala preč Managujce  pomerne rušno.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

Moje "malé" akvárko - Stránka 4 Empty Re: Moje "malé" akvárko

Odoslať  Anonymný St marec 18 2015, 18:59

no,tak môj odhad bol tentokrát nesprávny hoci sa ryby chovali tak,ako sa chovali i Fenestraty,alebo Managujce pred výterom.
Tak ma Melanury vybláznili Smile a nič sa teda nekoná.V akváriu je hneď kľudnejšia atmosféra.
Tak si budem musieť ešte na prvý výter Melanur počkať.

Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

Moje "malé" akvárko - Stránka 4 Empty Re: Moje "malé" akvárko

Odoslať  Anonymný Po január 04 2016, 21:18

dnes vkladám po dlhšiej dobe pár  aktuálnych fotografií rýb

[You must be registered and logged in to see this image.]

Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

Moje "malé" akvárko - Stránka 4 Empty Re: Moje "malé" akvárko

Odoslať  Anonymný Ut apríl 26 2016, 20:11

dnes večer mi uhynul môj Gibík,predpokladám,že na starobu.Neviem koľko rokov mal,ale ja som ho mala cca 8 rokov a v čase keď sa dostal ku mne mohol mať iste aj dva roky,lebo muž ho doniesol z práce a tam ho už nejaký čas mali.
Včera ešte v pohode plával,žral.Mal 31cm.Škoda ho,mala som ho s dcérou rada.

[You must be registered and logged in to see this image.]

neviem,či len ja vidím niečo,čo možno ani nie je,ale takýto bol zospodu.Mne sa zdalo také prepadnutejšie brucho a s bielym fľakom,ale neviem,či je to po smrti normálne.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

Moje "malé" akvárko - Stránka 4 Empty Re: Moje "malé" akvárko

Odoslať  Anonymný So október 14 2017, 20:59

tak to vyzerá,že sa budem musieť s touto osádkou rýb nedobrovoľne rozlúčiť.Pre ich dobro.Ryby dosť narástli a od marca 2017 boli samé trenice,ktoré vyvolával Perovec,ale stále som si myslela,že to bude ok,ako aj vždy po naháňačkách chvíľu aj bolo.Ale nedávno mi ubil Perovec samca Heteriek.Dala som preč perovca a tri dni po jeho odchode začala naháňať Melanurka samca,ktorého mierne rozcuchala a začína si aj do malej Argentei.Takže mi v nádrži stále v trojke Melanury,Argentea ryby bojujú medzi sebou.Ale najviac mi uháňa samica svojho samca.Tak som sa rozhodla pre ich dobro,že ryby ponúknem a začnem niečim iným,čo mi tak rýchlo a veľmi neporastie.Teda neviem,či je to dobrý nápad,ale nemôžem si pomôcť,ale nechcem iné ryby ako Ameriku.Tak uvidím ako to dopadne,lebo takto veľké ryby neni len tak niekomu dať.Nerada to robím,ale nedá sa na to v kľude pozerať čo ryby stále robia.

Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

Moje "malé" akvárko - Stránka 4 Empty Re: Moje "malé" akvárko

Odoslať  Anonymný So október 21 2017, 13:34

včera som teda nakoniec dala zostávajúce ryby malú Argenteu,samca Heteriek,pár Melanur do väčšiek nádrže,lebo by sa úplne vymlátili.Dočasný azyl im robí Dano Holý,ktorého mi doporučil Vraťo,že či by si ich nezobral k sebe,ale on momentálne nemá pre ne stálo miesto.Od Holého som mala aj Managujce a tak som vlastne vedela kam ryby na nejaký čas pôjdu než sa dostanú do 1600l nádrže k inému majiteľovi.
Takže momentálne mám luxusnú 500 litrovú nádrž pre tri prísavníky  a jedného pancierníka  Very Happy
Rýb som sa vzdala nedobrovolne,ale pre ich vlastné dobro.Ale som rada,že sa mi k takýmto krásnym rybám podarilo pred 3 a 5 rokmi cez Vraťa dostať a že som sa mohla na ne denne pozerať a sledovať ako vyrástli.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

Moje "malé" akvárko - Stránka 4 Empty Re: Moje "malé" akvárko

Odoslať  Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Strana 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.