BigCichlids

SAK - ČESKÁ ZNAČKA

Goto down

SAK - ČESKÁ ZNAČKA Empty SAK - ČESKÁ ZNAČKA

Odoslať  MEPHISTOCICHLIDS za Ne september 09 2012, 10:16

Krmivo SAK (Špeciálne Akváriové Krmivo) je medzi akvaristami známe už od roku 1994. Toto krmivo bolo vyvinuté priamo pre použitie v akvaristike a spoločnosť exot HOBBY sro je jeho exkluzívnom výrobcom. Teraz prichádzajú s novými druhmi krmív SAK, ktoré sú určené pre pokrytie špecifických požiadaviek niektorých druhov rýb.

Od apríla roku 2001 hľadali, vyvíjali a usilovne testovali tú najlepšiu kombináciu živín, minerálnych látok, vitamínov a farbív. Pri zostavovaní novej receptúry vychádzali z vlastných, viac ako štvorročných skúseností s denným kŕmením rýb, z predchádzajúcich údajov o zložení krmiva SAK 50 - E, z poznatkov popredných slovenských i zahraničných ichtyologov a predovšetkým zo skúseností nás, zákazníkov.

Prvý z radu krmív SAK - SAK 55 - je medzi chovateľmi známy ako spoľahlivé a ekonomické krmivo, obľúbené najmä pre šetrné správanie k vode. Veľa drobných chovateľov a rad veľkých chovní sa s dôverou vracia k tomuto krmivu.
Do krmiva pridali okrem kvalitných vstupných surovín i niekoľko osvedčených zložiek pre výraznejšie vyfarbenia rýb - prírodné farbivá astaxantín a dobre známy pigment z červenej papriky. Toto zlepšenie sa najviac prejaví u rýb, ktoré majú vo svojom správnom vyfarbenie žltú, oranžovú alebo červenú. Iné rybky získajú lepšiu prefarbenia kresby.

Krmivá SAK sú vyrobené najmodernejšou známou technológiou - extrudaciou. Tento spôsob spracovania zaručuje maximálnu stráviteľnosť a využiteľnosť krmiva. Krmivo prechádza pri výrobnom procese v extrudéra fáz, pri ktorej sú podtlakom narušené bunkové steny všetkých organických látok obsiahnutých v krmive. Živiny skryté v týchto bunkách sú potom ľahšie prístupné tráviacom látkam - a práve tým dochádza k výrazne vyššej stráviteľnosti krmiva, ako je možné u krmív expandovaných či vločkovaných. Spotreba extrudovaných krmív je veľmi nízka, cca 60% oproti bežným vločkovaným krmivám.

Prírodné pigmenty a riasy: do krmiva sú pridávaná kvalitné prírodné farbivá astaxantín, pigment z červenej papriky, a riasy Chlorella (so súborom látok pôsobiacich ako rastový faktor), Dunaliella (s najvyšším podielom karotenoidov zo všetkých rias) a Spirulina (s vysokým obsahom proteínov, vitamínov a minerálov).

Farba krmiva: je výrazná vďaka pridaným prírodným farebným zložkám a pigmentom. Nesežrané krmivo má výraznú farbu, vďaka ktoré neprehliadnete, či rybky zjedli naozaj všetko.

Etikety: sú označené logom exot HOBBY a ľahko identifikovateľné. Reklamné letáky ku krmivu a vzorníček veľkostí zašleme na požiadanie.

Balenie:
50 g (100 ml) a 125 g (250 ml) v plastových skrutkovacích dózičkách - maloobchodné balenia (vhodné pre akvaristiky a zoo-predajne)
0,5 kg a 1 kg v PE fólii - náhradné balenie určené najmä pre chovateľov.

Veľkostné triedenie: Krmivo SAK sú vyrábané v šiestich rôznych veľkostiach granule (pozri tabuľku nižšie), tiež vo forme extrudovaných vločiek a tabliet. Vďaka tomu je možné kŕmiť rybky krmivom SAK od lariev až po chovné ryby.

Označenie veľkosti Rozmer granule Doporučené pre veľkosť rýb

GRANULE :
[You must be registered and logged in to see this image.]

veľkosť 00
0,01-0,4 mm
1 - 2 cm

veľkosť 0
0,4-0,6 mm
2 - 3 cm

veľkosť 1
0,7-1,0 mm
3 - 5 cm

veľkosť 2
1,0-1,4 mm
5 - 7 cm

veľkosť 3
1,5-2,2 mm
7 - 13 cm

veľkosť 4
2,3-3,3 mm
> 13 cm

TABLETY :

[You must be registered and logged in to see this image.]

VLOČKY :

[You must be registered and logged in to see this image.]
SAK 55:

je základné krmivo vhodné pre všetky druhy akváriových rýb. Vyvážený pomer rastlinné a mäsovej zložky zaručuje rýchly rast a zdravý vývoj rýb. SAK 55 vyhovuje najmä tetrovitým rybám, napr neonkám.

Surovinové zloženie: rybia múčka, pšenica, sójové bôby toastované, kukurica, kvasnice, rybí tuk, sušené riasy, hydrogenfosforečnan vápenatý, astaxantín, paprikový pigment.


Krmivo obsahuje v 1 kg: vlhkosť 6%, dusíkaté látky 480 g, tuk 90 g, vláknina 11 g, vápnik 15 g, fosfor 12 g, meď 12 mg, vitamíny: A 36 000 mj, B-komplex úplný, C 300 mg , D3 3 000 mj, E alfa-tokoferol 300 mg; astaxantin 50 mg.

Kŕmna dávka: Kŕmte 2-3 x denne toľko, čo ryby spotrebujú do 30 minút. Rybky neprekrmujte.SAK green:


je krmivo s vyšším podielom rastlinných zložiek v potrave. SAK green vyhovuje najmä ancistrusům, živorodkám, čichavcům, rostlinožravým cichlidám a sumcům.

Surovinové zloženie: rybia múčka, pšenica, pšeničné klíčky, sójové bôby toastované, kukurica, kvasnice, vajcia, rybí tuk, sušené riasy Chlorella, Dunaliella, Spirulina, dikalciumfosfát, astaxantín.


Krmivo obsahuje v 1 kg: vlhkosť 6%, dusíkaté látky 480 g, tuk 90 g, vláknina 17 g, vápnik 17 g, fosfor 14 g, meď 10 mg, vitamíny: A 28 000 mj, B-komplex úplný, C 360 mg , D3 2 100 mj, E alfa-tokoferol 250 mg; astaxantin 50 mg.Kŕmna dávka: Kŕmte 2-3 x denne toľko, čo ryby spotrebujú do 30 minút. Rybky neprekrmujte.SAK energy:je krmivo s vyšším podielom mäsovej zložky. SAK energy vyhovuje najmä terčovcům, skalárám, mäsožravým cichlidám a dravým sumcům.

Surovinové zloženie: rybia múčka, pšenica, sójové bôby toastované, kukuričný glutén, kvasnice, rybí tuk, sušené riasy, dikalciumfosfát, astaxantín.Krmivo obsahuje v 1 kg: vlhkosť 6%, dusíkaté látky 600 g, tuk 90 g, vláknina 9 g, vápnik 22 g, fosfor 17 g, vitamíny: A 32 000 mj, B-komplex úplný, C 240 mg, D3 2 400 mj, E alfa-tokoferol 260 mg; astaxantin 75 mg.Kŕmna dávka: Kŕmte 2-3 x denne toľko, čo ryby spotrebujú do 20 minút.Rybky neprekrmujte.SAK gold:


je krmivo s vyšším podielom rastlinnej zložky. Krmivo je určené pre všetky druhy kaprovitých rýb (karas, závojnatky, parmičky). Krmivo je vodné do akvárií i záhradných jazierok. SAK gold vyhovuje najmä závojnatkám, živorodkám, parmičkám a karasům.

Surovinové zloženie: rybia múčka, pšenica, extrudovaný sójový šrot, kukurica, kvasnice, mláto, rybí tuk, sušené riasy Chlorella, Dunaliella, dikalciumfosfát, astaxantín.

Krmivo obsahuje v 1 kg: vlhkosť 6%, dusíkaté látky 380 g, tuk 60 g, vláknina 28 g, vápnik 12 g, fosfor 12 g, meď 12 mg, vitamíny: A 28 000 mj, B-komplex úplný, C 300 mg , D3 2 100 mj, E alfa-tokoferol 240 mg; astaxantin 50 mg.

Kŕmna dávka: Kŕmte 2-3 x denne toľko, čo ryby spotrebujú do 20 minút.
SAK mix:je kompletné krmivo určené pre všetky druhy akváriových rýb. SAK mix je zmesou krmív SAK 55, green, energy a gold v pomeroch zodpovedajúcich druhom akváriových rýb bežne chovaných v spoločenských akváriách (tetry, parmičky, živorodky, labyrintky, sumečci, cichlidy, atď).

Surovinové zloženie: rybia múčka, pšenica, pšeničné klíčky, sójové bôby toastované, kukurica, kukuričný glutén, kvasnice, mláto, rybí tuk, sušené riasy (Spirulina, Chlorella, Dunaliella, Ascophyllum nodosum), hydrogenfosforečnan vápenatý, astaxantín, paprikový pigment.

Krmivo obsahuje v 1 kg: vlhkosť 6%, dusíkaté látky 500 g, tuk 80 g, vláknina 15 g, vápnik 17 g, fosfor 15 g, meď 11 mg, vitamíny: A 32 800 mj, B-komplex úplný, C 300 mg , D3 2 450 mj, E alfa-tokoferol 270 mg; astaxantin 50 mg.

Kŕmna dávka: Kŕmte 2-3 x denne toľko, čo ryby spotrebujú do 20 minút.SAK koi:


je plávajúce krmivo v podobe farebných petetek s vyšším podielom rastlinnej zložky. Peletky sú vyrábané v jednej univerzálnej veľkosti. SAK koi vyhovuje najmä ozdobným kaprům, jesenům a závojnatkám.


Surovinové zloženie: rybia múčka, pšenica, pšeničné klíčky, sójový extrudovaný šrot, kukurica, kvasnice, mláto, rybí tuk, sušené riasy Chlorella, Dunaliella, dikalciumfosfát, astaxantín.

Krmivo obsahuje v 1 kg: vlhkosť 6%, dusíkaté látky 380 g, tuk 60 g, vláknina 37 g, vápnik 12 g, fosfor 12 g, vitamíny: A 24 000 mj, B-komplex úplný, C 230 mg, D3 1 800 mj, E alfa-tokoferol 210 mg; astaxantin 50 mg.

Kŕmna dávka: Kŕmte 2 x denne toľko, čo ryby spotrebujú do 60 minút.SAK Spirulina 30:je vločkovanie krmivo s 30% podielom riasy Spirulina. SAK Spirulina 30 je doplnkové krmivo, určené pre ryby s vyššou potrebou konzumácie spiruliny.

Krmivo SAK Spirulina je určené rybám, ktoré vyžadujú vyšší podiel rias v potrave. Najmä Tropheus a řasožraví L-sumce ocenia jeho výbornú chuť a unikátne zloženie. Odporúča sa niekoľkokrát týždenne pridávať SAK Spirulina i ďalším rybám, napr terčovcům.Surovinové zloženie: rybia múčka, Krevetová múčka, pšenica, sójový extrudovaný šrot, pšeničné klíčky, droždie, vajcia, rybí tuk, sušené riasy Spirulina, Chlorella, Dunaliella; astaxantín.


Krmivo obsahuje v 1 kg: vlhkosť 6%, dusíkaté látky 440 g, tuk 70 g, vláknina 50 g, vitamíny: A 28 000 mj, B-komplex úplný, C 410 mg, D3 2 100 mj, E alfa-tokoferol 260 mg ; astaxantin 50 mg.

Kŕmna dávka: Kŕmte dvakrát denne maximálne toľko, čo ryby spotrebujú do tridsiatich minút.Pár dobrých rád pri použití krmív SAK
Je nežiaduce snažiť sa ryby plne nasýtiť. Překrmená ryba nie je schopná krmivo plne využiť a stráviť, nevyužité živiny odchádzajú s výkalmi do vody, kde môžu spôsobiť zákal. To je najčastejšia chyba! Akvarista má radosť, že mu ryby dobre "baštia" a snaží sa im "prilepšiť". Výsledkom je sklamanie zo zakalenej nádrže.
Radím postupovať pri kŕmení sakom opatrne - jeho energetická hodnota je vysoká a aj pri malých dávkach vykazuje vynikajúce výsledky!
Ak Vaše rybky ešte nepoznajú extrudovaneé granulované krmivo, je možné, že ho nebudú spočiatku prijímať. Odporúčam ich spočiatku kŕmiť len malým množstvom Saku, kým ho nezačnú zbierať. Doba návyku na toto krmivo je maximálne jeden týždeň.
Všetky krmivá SAK sú vhodné pre kŕmne automaty. Krmivá obsahujú kompletnú škálu potrebných živín, vitamínov a minerálov, prikrmovanie ďalšími krmivami nie je nutné. Iné krmivá môžete použiť len na občasné spestrenie jedálnička rýb.
Kvalitu krmív SAK už ocenila rad našich i zahraničných profesionálnych akvaristov. Veríme, že sa krmivá SAK stanú aj Vašimi dobrými pomocníkmi.


Tri dôvody, prečo sú krmivá SAK lepšie ako Pstružie krmivá

Krmivá SAK sú krmivá vyvinutá špeciálne pre teplomilné akvarijné ryby, nie pre pstruhy. Skoršie krmivo, krmivo SAK 50 - E, bolo pôvodne vyvinuté pre pstruhy a pre nás zvlášť upravované ("odstredenie").
Krmivá SAK sú už od roku 2002 vyrába v Čechách a sú vytvorené ako krmivo pre akvarijné ryby a pre žiadne iné. Sú testovaná na teplej akvariové vode (18 - 32 stupňov) a našich vlastných rybkách, ktorých odchovávame viac ako 90 druhov.
Krmivá SAK majú deklarovaný obsah tukov 6 - 9% a skutočne to tak je - ani viac, ani menej. Pstruží krmivá majú pri použití pre akvariové ryby oproti Saku tri hlavné nedostatky:
Pstruží krmivá sú robené pre dravé studenovodné ryby, ktoré potrebujú viac energie, preto majú podiel tukov od 13 - 25%. Pre akvariové rybu je ešte únosná miera 10%, viac už prináša riziko zatučnění - straty plodnosti, rozkladu pečene apod
Pstruží krmivá sú robené bez ohľadu na detritu. V akvaristike je veľkosť detritu, teda miera toho, koľko krmivá ryba prijme a koľko vylúči, dôležitá. Pstruží krmivá "dávajú" 10 - 25% detritu, SAK "dáva" 5 - 10% detritu. Tým je ovplyvnená aj miera kalenie vody - čím viac nestrávené časti, tým viac práce pre akvaristu - je väčšie riziko kalenie vody, plesnivosti, chorôb atď
Pstruží krmivá pre vyfarbenie rýb zvyčajne používajú betakarotén (hlavne syntetický) - čo je látka, ktorá musí reagovať v rybe s priamym slnečným svetlom, aby sa ryba vyfarbil. Akvaristé sa vplyvu priameho slnka do akvária vyhýbajú (vznik rias), preto je pouhý betakarotén pre vyfarbenie akváriových rýb málo učinný. SAK používa pre vyfarbenie pigmenty z ušľachtilých rias, z červenej papriky a 50 mg astaxantínu (!), Teda prírodné farbivá, ktoré sú obsiahnuté aj v bežnom živom krmivu. Tieto látky ryby krásne vyfarbí i pri umelom osvetlení.

Použite preto rozum. Krmivá SAK sú krmivá pre akvarijné ryby, s presne vyváženým podielom mäsovej a rastlinné zložky. Máme vyskúšané, že našim rybám vyhovujú viac, než iné krmivá. Veríme, že aj Vy.

Tak do sakovania ...
MEPHISTOCICHLIDS
MEPHISTOCICHLIDS
Admin

Počet príspevkov : 667
Join date : 03.08.2012
Age : 45
Bydlisko : Sebedražie

http://bigcichlids.slovakforum.net

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.